ČO JE SPROUT ME?

katarína kopúnová ako nakličovať

Sprout je anglické slovo pre klíčok alebo klíčenie. Klíčok vzniká zasadením semienka a jeho prebudením k životu. Ten následne rastie až do veľkosti dospelej plodiny. Na sadenie však treba vhodné ročné obdobie, kvalitnú pôdu a dlhodobú starostlivosť.

Klíčok však vieme získať aj oveľa jednoduchším spôsobom. Nakličovanie je realizovateľné v hociktorom ročnom období, vo vašej vlastnej kuchyni a s výsledkom viditeľným už o pár dní. A Sprout Me je tu práve preto aby Vám všetko ukázalo a uľahčilo. Veríme totiž, že nakličovanie Vás urobí zdravšími a šťastnejšími.

KTO JE SPROUT ME?

Na začiatku bola túžba robiť niečo dobré, zdravé a poctivé. Netrvalo dlho kým sa zrodil nápad s klíčkami. Veď sama nakličujem už mnohé roky a často sa stretávam s tým, že ľudia túto zdravú zábavku nepoznajú. Názov, farby a predstava ako bude Sprout Me vyzerať prišli okamžite. Ako keby mi bolo súdené pracovať práve s klíčkami. A asi naozaj bolo. Už si ani neviem predstaviť, čo by moju túžbu naplnilo dokonalejšie. Moje meno je Katarína Kopúnová a som tu pre Vás. Aby som Vám odhalila jednu z najjednoduchších vecí ako urobiť Vašu kuchyňu zdravšou, zelenšou a sviežejšou.

Prečo nakličovať?

Mladý klíčok je hodnotnejší ako dospelá rastlina

Nakličovaním vie ľudské telo prijať mohonásobne viac enzýmov ako pri konzumácií dospelej zeleniny. Klíčky tiež obsahujú oveľa väčšie množstvo bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálov ako dospelá plodina.

Pri nakličovaní sa vyhnete všetkým škodlivým látkam

Pri nakličovaní sa vyhnete všetkým pesticídom, umelým hnojivám a iným chemikáliám ktoré sa používajú v poľnohospodárstve. Dostanete tak do svojho tela maximum zdraviu prospešných látok a neprijímate nič z tých nezdravých.

Klíčky sú zásaditá potravina

Klíčky sú zásaditou potravinou, ktorá prispieva k zvýšeniu imunity a k zníženiu rizika vzniku mnohých civilizačných chorôb.

Klíčenie je lokálne a ekologické

Nezaťažuje životné prostredie a je dostupné pre každého.

Je to zábava

Z rastu vašich klíčkov sa budete veľmi tešiť. A o to viac Vám budú chutiť!

Žiadne produkty v košíku.