Recept: Pestrý zimný šalát

SPROUT ME | Zimny salat klicky 1

Pred nedávnom som bola oslovená s milou požiadavkou pripraviť jednoduchý klíčkový recept pre novovzniknutý blog travelpotpourri.net. Po chvíľke rozmýšľania som sa rozhodla pre šalát (neviem si pomôcť ale šaláty jednoducho milujem najviac 🙂 Tento krát som vybrala taký, ktorý v má v sebe kopec listovej zeleniny ktorá sa dá aj v tomto období zohnať v celkom slušnej kvalite, červenú repu ktorej je teraz tiež dostatok, šťavnaté sladké klíčky ďatelinky a červený a biely grepy plné vitamínu C na posilnenie imunity v tomto chladnom počasí.

 

Jednoduchý, vyvážený, a taký farebný že ani nebudete veriť že vonku je stále iba január.

 

SPROUT ME Zimny salat klicky 2

Suroviny na šalát:

100 g listovej zeleniny (môže byť 1 druh ako napríklad baby špenát alebo mix rôznych listov)

2 menšie červené repy

4-5 redkvičiek

hrsť klíčkov ďatelinky alebo alfa-alfa

červený a biely grapefruit

kúsok feta syru

 

Suroviny na dresing:

2 lyžice olivového oleja

1 lyžica medu alebo agáve

čerstvá šťava z ¼ citróna

štipka soli

 

V pohári alebo malej mištičke zmiešame všetky suroviny na dresing tak aby sa ich chute úplne spojili. Listovú zeleninu opláchneme a necháme poriadne odkvapkať. Potom do nej jemne vmasírujeme pripravený dresing. Červenú repu a reďkvičky nakrájame na tenké plátky a pridáme do pripraveného listového šalátu. Šalát ďalej posypeme nadrobenými kúskami syru feta a čerstvými klíčkami. Nakoniec ozdobíme plátkami červeného a bieleho grapefruitu. Na očistenie grapefruitu najprv odrežte jeho vrchnú a spodnú časť a potom orežte šupu z okrajov tak aby Vám na nich nezostalo nič z jeho bielej dužiny.

 

Podávajte vždy čerstvo pripravené. Samotné alebo s kúskom opečenej bagetky.

 

Neviem ako vy ale ja už sa nemôžem dočkať jari. A práve tento šalát mi svojou farebnosťou pripomína že moje obľúbené ročné obdobie je už onedlho tu spolu s tým čo mám na tanieri najradšej. Stačí zavrieť oči a hneď si viem predstaviť všetky farby, chute a vône našej kvalitnej, čerstvej jarnej zeleniny 🙂

 

SPROUT ME Zimny salat klicky 3